TR / EN

BİZDEN HABERLER

Sanayi Bakanı Varank'ın Ziyareti

Sanayi Bakanı Varank'ın Ziyareti

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, 25 Şubat Perşembe günü Akım Metal firmamıza bir ziyarette bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Mustafa BÖYET, Yönetim kurulu üyelerimiz ve üst düzey yöneticilerimizin ağırladığı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, üretim birimlerimiz ve Arge Merkezi’mizde incelemelerde bulundu. 

Firmamızın kuruluşunu, üretim ve Arge politikalarını anlatan Akım Metal Genel Müdür Yardımcımız Ali Fazıl Böyet “Müşteri odaklı çalışan firmamızda ana prensiplerimiz: Kalite, uygun maliyet ve zamanında teslimattır. Hammadde girişinden mamul çıkışına kadar olan her adımda uygulanan kontrol sistemleri, laboratuvar deneyleri, ürünlere yönelik denetim testleriyle mamul kalitesi güvence altına alınmıştır” diyerek ürün güvenilirliğinin ve aksamayan sistemin altını çizdi. Ayrıca Ar-Ge Merkezi ile beraber Elektrik-Elektronik ve Mekatronik konularında çeşitli mühendislik, laboratuvar ve üretim yeteneklerini geliştiren ve geliştirmeye devam eden, daha ileri teknolojide çözümler sunmayı hedefleyen stratejik planlarımızdan söz etti.

Tüm çalışanlarımızla yakından sohbet etme gayretinde bulunan Bakan Varank; Dijitalleşen dünyada, yüksek teknoloji ve katma değer üreten öncü Türkiye için, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi doğrultusunda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini vurguladı ve özellikle gençleri sanayi sektörüne yönlendirmeyi, bu alanda yetiştirmeyi de son derece önemsediğini belirtti. 

Yoğun gündemi ve oldukça sıcak ortamıyla geçen ziyaret, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa BÖYET ‘in hediyelerini takdim etmesiyle sona erdi.