TR / EN

METAL ENJEKSİYON

Metal enjeksiyon tesisimiz Akım Metal'in bünyesinden yetişmiş deneyimli ekip ile alüminyum döküm teknolojisinin en son yeniliklerini kapsayan makine ve ekipmanlarla 2005 yılında kurulmuştur. Mevcut beyaz eşya ve otomotiv sektörü müşterilerine kalıp imalatı ve işleme desteği ile birim maliyet avantajı sağlanmaktadır. İşletmemizde soğuk kamaralı, yüksek basınçlı metal enjeksiyon presleriyle otomotiv, beyaz eşya ve havacılık sektörlerine alüminyum parça üretimi yapılmaktadır.

4000 m² kapalı alanda kurulu makine parkımız; 150-1100 ton arası kapama kuvvetine sahip tam otomatik hücre tipi metal enjeksiyon presleri ve bunları destekleyen şaft tipi ergitme ocağı, gaz alma ve temizleme ünitesi, tünel - tamburlu - askılı tip kumlama makineleri ve trim preslerinden oluşmaktadır. Laboratuarımızda bulunan X-Ray, Spektrometrik Analiz Cihazı, Yoğunluk Ölçüm Cihazı, Profil Projeksiyon ve prosese has yeteri kadar ölçü aletleriyle kalite güvence altına alınmıştır.

SÜREKLİ İYİLEŞTİRME

Dünyadaki gelişmeler, yeni teknolojiler yakından takip edilerek uygulanabilir olanlar, firma bünyesine kazandırılır. Bünyemizde bulunan otomasyon bölümü ile her türlü otomasyon çözümleri tasarlanır ve uygulanır. Verimlilik ve kayıplar sürekli olarak takip edilerek problem çözme ve Kaizen ekipleri ile eksiklikler tamamlanır.

Üretimimiz Çevre Yönetim Sistemlerine uyumlu şekilde gerçekleşmektedir. Üretilen

parçaya has proses hazırlandığı için kısa zamanda, kaliteli ve düşük maliyetli çözümler sunulur.